projekty

 • Blue Hole

  30.09.2010 została zakończona egipska część projektu „Starnawski 360 stopni” polegająca na przeprowadzeniu testów podwójnego rebreather’a HammerHead. Po serii nurkowań w czasie siedmiu dni treningowych Krzysiek osiągnął ostatecznie głębokość 222 metry z łącznym czasem nurkowania 8h i 15 min. Nurkowanie rozpoczęło się w toni, bez użycia liny opustowej, wzdłuż ścian The Bells, Wsparcia na miejscu w Dahab udzieliła baza Planet Divers..

 • The Pit

  Cenota the Pit w systemie Dos Ojos to jedna z najgłębszych Meksykańskich jaskiń znajdująca się w stanie Quintana Roo na Półwyspie Jukatan. Główne jej korytarze rozchodzą się na głębokości 100m i mimo wielokrotnych prób ich odkrycia, w dalszym ciągu pozostają niezbadane. Ostatnia udana eksploracja tej jaskini przeprowadzona została w 2000 roku przez Brytyjczyka Steva Bogaerts'a..

 • Pet Cementary

  Jaskinie w stanie Quintana Roo w 99% nie są głębsze niż 20m, a najczęściej ich korytarze biegną na głębokości od 2m do 15m tworząc rozbudowaną sieć korytarzy przypominającą pajęczynę. Studnia The Pit i studnia Blue Abyss są jedynymi miejscami, które opadały na znacznie większe głębokości (70m - 119m) i doprowadzały do dolnego piętra jaskiń. Woda na tej głębokości jest już słona i doprowadza do znacznej korozji skał. Obydwie studnie leżą blisko siebie (500m) więc nasuwa się prosty wniosek, że mogą one opadać do wspólnego, głębokiego kolektora..

 • Hranicka Propast

  Hranicka Propast to głęboka studnia z wodami teramalnymi znajdująca się Czechach w pobliżu miasta Ołomuniec. To wyjątkowe miejsce do nurkowania, woda jest naturalnie gorąca nawet zimą (15 stopni) za to z duzą zawartością dwutlenku węgla (używana w pobliskich uzdrowiskach)..